REFERAT FRA ÅRSMØTET I EGGE HISTORIELAG 16. MARS 2010 I FYLKESMANNSGÅRDEN

Sak 1. Åpning
Leder Johan Solheim ønsket velkommen til årsmøtet.  Alfred Vikan, som gikk bort i januar i år, ble minnet med fine ord og tre minutters stillhet.

Sak 2. Godkjenning av innkalling og sakliste
et kom ingen merknad til innkalling og sakliste, som vart enstemmig godkjent.

Sak 3.  Valg av møteleder og sekretær
Leder Johan Solheim vart valgt til møteleder, og sekretær Dagrun Gravås vart valgt til sekretær.

Sak 4. Underskriving av protokollen
Det vart vedtatt at hele møtelyden skulle skrive under protokollen.

Sak 5.  Årsmeldinga for 2010
vart opplest av leder.  Spørsmål fra salen vart besvart.  Årsmeldinga vart enstemmig godkjent.

Sak 6.  Regnskap med revisjonsmelding
Kasserer Alf Gangstad la fram regnskap og revisjonsmelding for 2010.  Det kom en del spørsmål som kasserer redegjorde for.  Regnskapet viser et overskudd i 2010 på kr 56 761. Laget har pr. 01.01.11 ca. kr. 450 000 i beholdning.  Møtelyden kommenterte at det er mye penger på bok.  Leder informerte om at bygdebokutgivelsen koster mange penger, men utgiften til bygdebok II blir mindre enn det tidligere er budsjettert med.  Det blir en oppgave for det nye styret å ta stilling til hva laget skal bruke oppsparte midler til.  Regnskapet vart enstemmig godkjent.

Sak 7.  Budsjett for 2011
Kasserer la fram forslag til budsjett for 2011 til orientering.

Sak 8.  Valg
Valgkomiteens forslag vart enstemig fulgt.  Styret:  Johan Solheim, gjenvalgt som leder for ett år.   Nestleder Marit Kildal Bragstad var ikke på valg.  Kasserer Alf Gangstad var ikke på valg.  Nye styremedlemmer Gunnar Aftret og Liv Martinsen.

Forslaget fra valgkomiteen til de øvrige tillitsvervene vart enstemmig fulgt.

Sak 9  Ingen innkomne saker

Sak 10
Kåseri v/arkeolog og  faglig leder ved Egge Museum, Bodil Østerås.  Tema for kåseriet var ”Kulturminner i Steinkjer”, som vi fikk et interessant innblikk i med ord og bilder.

Det vart servert kaffe, vafler og bløtkake.

Leder overrakte blomster til de som gikk ut av styret.

Til slutt viste Magne Kvistad film som han hadde tatt opp av E-6 utbyggingen Vist-Sneve.

Dagrun Gravås, referent

(c) 2003-2010 Nord-Trøndelag historielag. Kommentarer sendes til webmaster